Akademia Piłkarska Żyrardów

Rocznik 2009, grupa "biała": dwie porażki w Lidze Zimowej

Pogoda coraz lepsza, ale grupa "biała" z rocznika 2009 wciąż rywalizuje w Lidze Zimowej pod balonem na warszawskiej Białołęce.

Ten weekend nie był zbyt udany dla podopiecznych Mariusza Pyszki, którzy doznali dwóch porażek.
W meczu ze Zniczem Pruszków po wyrównanej I połowie (4:4), kilka minut rozprężenia po stronie Akademii z zimną krwią wykorzystał zespół Znicza, który uciekł na kilkubramkowe prowadzenie, którego nie oddał do końca i ostatecznie triumfował 12:7.
- Mimo wyniku był to dobry mecz w naszym wykonaniu - powiedział tener Pyszko. -  Jednocześnie pokazał na tle mocnego przeciwnika, że wciąż musimy pracować nad aspektami technicznymi oraz poprawić organizację gry.

Drugi mecz żyrardowianie rozegrali z Telentem Targówek i w nim również okresy niezłej, przemyślanej gry przeplatali z fragmentami rozkojarzenia w których zdarzały się liczne błędy, proste straty i brak koncentracji. Niestety, tych drugich było stanowczo za dużo i mecz zakończył się porażką 4:11.

Liga Zimowa organizowana przez Escola Varsovia jest już na półmetku rozgrywek i na razie AP ma bilans 2 zwycięstw i 2 porażek.

Bramki ze Zniczem: Wojtczak, Ziębiński, Jarkiewicz 5
Bramki z Talentem: Rusin, Jarkiewicz 3

Skład: Szyszka, Staniak, Rogoziński, Ziębiński, Zajkowski, Papuga, Rusin, Jarkiewicz, Kopczyński, Grochowski, Szumacher, Michalski, Kupski, Łuczyński, Wojtczak