Akademia Piłkarska Żyrardów

Rocznik 2009, grupa "biała": podtrzymana dobra passa

Udało się podtrzymać dobrą passę zespołowi AP z rocznika 2009 (gr. biała). Podopieczni Mariusza Pyszki pokonali KS Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 7:2.

W 8. kolejce ligi MZPN drużyna biała rocznika 2009 podejmowała na własnym boisku zespół KS Ożarowianka. Patrząc na poprzedni mecz pomiędzy tymi drużynami, w którym po zaciętym boju minimalnie lepsi okazali się żyrardowianie 4:3, można było spodziewać się dobrego widowiska.
Mecz nie rozpoczął się dla nas udanie, choć pierwsza kwarta wyglądała nieco ospale. Brakowało nam dokładności w działaniach z piłką oraz przy kryciu rywali. Ożywienie gry przyniosła druga kwarta, gdy zaczęliśmy grać szybciej, dokładniej, akcje budowaliśmy z pomysłem i wreszcie zaczęły padać bramki. Taki obraz utrzymał się niemalże do końca spotkania. Pod koniec czwartej kwarty osiągnęliśmy jeszcze większą przewagę i zdominowaliśmy grę. Cały mecz zakończył się wynikiem 7:2 na naszą korzyść.

Bramki: Jarkiewicz 4, Ziębiński 1, Grochowski 1, bramka samobójcza
Asysty: Kupski 3, Ziębiński 2, Kopczyński 1
Skład:   Szyszka, Ziębiński, Zajkowski, Papuga, Rusin, Jarkiewicz, Kopczyński, Michalski, Grochowski, Kupski, Łuczyński , Staniak, Wiśniewski