Akademia Piłkarska Żyrardów

Rocznik 2009, grupa biała: dobry początek Ligi Zimowej

Drużyna AP z rocznika 2009 (grupa "biała") bardzo udanie zaczęła rozgrywki Ligi Zimowej organizowanej w Warszawie przez Escola Varsovia.

Grupa "biała" z rocznika 2009 zainaugurowała rozgrywki w ramach ligi zimowej pod balonem organizowanej przez FCB Escola Varsovia. W takim przedsięwzięciu chłopcy biorą udział już po raz drugi, a na obiektach przy Ostródzkiej na warszawskiej Białołęce będą rywalizować  do końca marca.
W pierwszej kolejce rywalem AP była drużyna Białych Orłów. Pierwsza połowa to wyrówna gra obu zespołów, żyrardowianie swoje bramki zdobywali po „ataku pozycyjnym”, natomiast rywal nastawił się na grę z kontry. Do szatni AP zeszła prowadząc  4:3.
W drugiej połowie żyrardowianie zagrali już uważniej w obronie, jednocześnie nadal dobrze spisując się w ofensywie. Po bardzo dobrej drugiej połowie w ich wykonaniu podopieczni Mariusza Pyszki ostatecznie wygrali 9:4.

Bramki: Jarkiewicz 8, Grochowski 1

Skład: Rogoziński, Zajkowski, Papuga, Wiśniewski, Rusin, Jarkiewicz, Kopczyński, Grochowski, Michalski, Kupski.