Akademia Piłkarska Żyrardów

Rocznik 2009, grupa biała: Wysoka wygrana z Błonianką

Nie zwalniają tempa piłkarze z grupy białej rocznika 2009, którzy na wyjeździe rozbili Błoniankę Błonie 10:1.

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo z rzędu odnotowali w minioną sobotę mali piłkarze z rocznika 2009 (grupa biała). Tym razem na wyjeździe pokonali Błoniankę 10:1.
Już tradycyjnie pierwsze minuty meczu to wzajemne „badanie” się przeciwników. W drugiej części pierwszej kwarty żyrardowianie zyskali jednak przewagę czego efektem były bramki Jarkiewicza (8’ i 10’), Papugi (9’), oraz Rogozińskiego (13’).
W drugiej kwarcie kontynuowali dobrą grę, wymieniali ze sobą dużo celncyh podań, świadomie rozgrywali piłkę zgodnie z założeniami i dołożyli kolejne dwie bramki: Michalski (3’) oraz Wiśniewski (13’).
W kolejnych kwartach nie spuszczali z tonu, w dalszym ciągu ich gra spełniała oczekiwania trenera, zawodnicy którzy zmienili pozycje wywiązywali się z powierzonych zadań, kontrolowali grę, rzadko dopuszczając przeciwnika do stwarzania sobie groźnych sytuacji.  Na listę strzelców tego dnia wpisali się jeszcze: Rogoziński w 10 min. trzeciej kwarty (w trzeciej kwarcie padła również bramka dla gospodarzy), a w kwarcie czwartej Michalski  (4’) oraz dwukrotnie Kupski (11’ i 14’).
Tym razem szczególnie należy wyróżnić bardzo dobrą grę naszych napastników, którzy wzorowo wywiązali się ze sposobu w jakim mieli grać. Niemniej gratulacje należą się całemu zespołowi i życzymy dalszych sukcesów.

Skład: Szyszka, Staniak, Rogoziński, Michalski, Ziębiński, Zajkowski, Kupski, Papuga, Wiśniewski, Rusin, Jarkiewicz, Kopczyński, Grochowski