Akademia Piłkarska Żyrardów

Rocznik 2002: szkoda straconej szansy

Porażka 1:3 w wyjazdowym meczu ze Zniczem Pruszków sprawiła, że to pruszkowianie awansowali do wyższej klasy rozgrywkowej, a podopieczni Arkadiusza Dąbrowskiego marzenia muszą odłożyć przynajmniej o pół roku.

W minioną niedzielę rocznik 2002 rozegrał rewanżowe spotkanie z drużyną Znicza Pruszków II 2002. Mecz do 25 minuty układał się dobrze dla zespołu z Żyrardowa. Drużyna kontrolowała boiskowe wydarzenie, grała dobrze w odbiorze oraz starała się stwarzać sytuacje bramkowe.
W 15 minucie po dośrodkowaniu w rzutu wolnego Bartka Drabińskiego piłkę w polu karnym Znicza opanował Dominik Laskowski i uderzył obok bezbronnego bramkarza zespołu z Pruszkowa.
Punktem zwrotnym tego spotkania była 26 minuta, kiedy gospodarze wywalczyli rzut wolny na wysokości pola karnego z bocznym sektorze boiska. Szybko dograna piłka w pole karne spada na głowę niepilnowanego zawodnika Znicza i zrobiło się 1:1.
Wyrównanie wyraźnie zmieniło obraz gry i kilka minut później po bramce na 1:1, Znicz trafił po raz drugi po indywidualnym błędzie w obronie drużyny z Żyrardowa. Do przerwy 2:1 dla pruszkowian.
Druga część spotkania zaczęła się obiecująco od szybkiej akcji Żyrardowian i prostopadłym podaniu do Dominika Laskowskiego, który nie zakończył akcji sam na sam uderzeniem na bramkę.
Jednakże to wszystko na co stać było nasz zespół. Kolejne minuty to mądra i spokojna gra Znicza Pruszków, która na 3:1 podwyższyła w końcówce spotkania ponownie po stałym fragmencie gry.
Tym samym zespół gospodarzy zapewnił sobie promocję do wyższej ligi, dla nas pozostały do rozegrania dwa mecze z LKS Osuchów i KS Teresin, w których zawodnicy zapowiadają walkę o drugą pozycje w lidze i pokazanie, że aspiracje do awansu nie były przypadkowe.