Akademia Piłkarska Żyrardów

Rocznik 2009, grupa biała: 2 miejsce w Lidze Zimowej

Zespół Akademii Piłkarskiej Żyrardów z rocznika 2009 (grupa "biała") zakończył udział w organizowanej przez SEMP Ursynów Lidze Zimowej. Podopieczni Mariusza Pyszko zajęli w rozgrywkach 2 miejsce.

W minioną  niedzielę (8.01) chłopcy z grupy białej zakończyli udział w Lidze Zimowej organizowanej przez klub SEMP Ursynów. Ostatniego dnia zmagań żyrardowianie mieli się zmierzyć z Przyszłością Włochy oraz Nadstalem Krzaki Czaplinowskie. Drużyna Przyszłości mecz oddała walkowerem, natomiast spotkanie z Nadstalem odbyło się zgodnie z planem, choć można było odnieść wrażenie, że tym razem to nasz zespół na zawody "nie dojechał". W pierwszej połowie nie byliśmy niestety w stanie nawiązać walki z przeciwnikiem, graliśmy bardzo nieskoncentrowani, popełnialiśmy sporo błędów, czego efektem był wynik do przerwy 0:3. Należy przy tym dodać, że gdyby nie świetne interwencje naszego bramkarza mógł być jaszcze wyższy.
Na szczęście druga połowa przyniosła już zupełnie inny obraz gry. Z każdą kolejną minutą żyrardowianie nabierali pewności siebie, zaczęli rozgrywać akcje z pomysłem, a przy tym grali walecznie i konsekwentnie. Drugą połowę to AP wygrała 3:0, a cały mecz zakończył się sprawiedliwym  remisem 3:3, choć nie brakowało okazji, by przechylić szalę na naszą stronę.
W całej lidze odnieśliśmy 3 zwycięstwa oraz odnotowaliśmy po 1 remisie i porażce, co dało nam 2 lokatę wśród 6 startujących ekip. Najlepszym graczem zespołu wybrany został Oliwier Kupski.

Skład AP: Szyszka, Rogoziński,  Zajkowski, Papuga, Rusin, Jarkiewicz, Kopczyński, Grochowski, Michalski, Kupski
Skład całej edycji: Szyszka, Staniak, Rogoziński, Ziębiński, Zajkowski, Papuga, Wiśniewski, Rusin, Jarkiewicz, Kopczyński, Grochowski, Szumacher, Michalski, Kupski.